BLÅLJUS 2023-01-17 KL. 16:55

Krock på Tostaredsvägen

Av Kristian Alm

Två bilar kolliderade vid halv fem på Tostaredsvägen i Fjärås. Räddningstjänsten är på plats och vägen är helt avstängd. (Uppdaterad)

Krock på Tostaredsvägen

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Enligt Räddningstjänsten Storgöteborg handlar det om en olycka i en trevägskorsning, där en bil kört ut och in i sidan på en passerande bil. Ambulans är på plats, men det är oklart hur allvarliga skadorna är. Enligt polisens hemsida klagar en person över smärtor.
Polisen meddelar senare att ingen av förarna fått så allvarliga skador att de behövt följa med till sjukhus. Bärgningsbil behövs däremot för att rensa vägen.
Tostaredsvägen kommer att vara delvis avstängd en stund till, troligen minst fram till 18.00, bedömer ledningscentralen.

TV-klipp och nyheter

Klubben stoppade Aranästränarens flytt
2026-02-26 KL. 13:21
Premium

Klubben stoppade Aranästränarens flytt

Kantsuccén förlorad för Aranäs

Eriksson om comebacken i Scandinavium
SPORT 2026-02-25 KL. 17:00
Premium

Eriksson om comebacken i Scandinavium

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Nya modellen ska motverka kriminalitet bland unga

Nya modellen ska motverka kriminalitet bland unga

En ny arbetsmodell med tillhörande plattform där bland annat polis, socialtjänst och skola kan samverka på ett smidigt sätt. Det är vad Shadi Shafiee hoppas att Samact ska bli i framtiden, med målet att motverka ungdomskriminalitet och psykisk ohälsa.