BLÅLJUS 2023-01-17 KL. 16:55

Krock på Tostaredsvägen

Av Kristian Alm

Två bilar kolliderade vid halv fem på Tostaredsvägen i Fjärås. Räddningstjänsten är på plats och vägen är helt avstängd. (Uppdaterad)

Krock på Tostaredsvägen

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Enligt Räddningstjänsten Storgöteborg handlar det om en olycka i en trevägskorsning, där en bil kört ut och in i sidan på en passerande bil. Ambulans är på plats, men det är oklart hur allvarliga skadorna är. Enligt polisens hemsida klagar en person över smärtor.
Polisen meddelar senare att ingen av förarna fått så allvarliga skador att de behövt följa med till sjukhus. Bärgningsbil behövs däremot för att rensa vägen.
Tostaredsvägen kommer att vara delvis avstängd en stund till, troligen minst fram till 18.00, bedömer ledningscentralen.

Enormt intresse när Anna Kärrdin lottar ut en hel bar
KULTUR & NÖJE 2025-12-28 KL. 09:15
Premium

Enormt intresse när Anna Kärrdin lottar ut en hel bar

200 000 har sett inlägget på Instagram

Annandagsbandyn i bilder
BANDY 2025-12-26 KL. 17:35
Premium

Annandagsbandyn i bilder

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Premium | HANDBOLL 2025-12-29 KL. 10:13
Bottenkonkurrenten har bytt tränare

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Vänskapen viktig – Jonathan kämpar mot psykisk ohälsa

Vänskapen viktig – Jonathan kämpar mot psykisk ohälsa

En vän kan betyda mycket. Kanske till och med skillnaden mellan liv och död. Stödet från vännen Linnea Nilsson har betytt väldigt mycket för 32-årige Jonathan Georgy i hans kamp mot psykisk ohälsa.