En bilist körde på lördagskvällen av Hällingsjövägen i Fjärås. Detta för att undvika en frontalkrock med en mötande bil. I stället körde han in i en bergvägg, men undvek lyckligvis kroppsskador.
Det var vid 22-tiden på lördagskvällen som en manlig bilist i 40-årsåldern fick möte på Hällingsjövägen i Fjärås. Den mötande föraren körde alldeles för långt till vänster på vägen och för att undvika en frontalkrock valde mannen att köra av vägen. Bilen rullade då i stället in i en bergvägg. Bilen fick bärgas från platsen, medan föraren hade turen att klara sig helt oskadd.
Polisen har ingen misstanke om brott.
Thomas Östberg
• ”Jag trodde vi hade kommit längre” • Har drivit uppmärksammad politikerskola i 20 år • Barnbarnets kommentar fick henne att trappa ner
Från ett paradis till ett annat. Linn Fröjd Johnsen har landat hemma i Kungsbacka efter inspelningarna av dokusåpan Paradise hotel.



