Det började brinna i en ladugård på fredagskvällen. Räddningstjänsten är på plats och släcker branden.
Larmet om en brand i en lantbruksbyggnad i Fjärås kom in till räddningstjänsten klockan 19.31 på fredagen.
– Det är en mindre ladugård som det brunnit lite i men allmänheten på plats hade själva släckt det mesta. Det är lite glöd kvar så vi är kvar på platsen och släcker ner det sista och kontrollerar branden, berättade Patrik Hedlund, larm- och ledningsoperatör på räddningstjänsten Storgöteborg klockan 20.15 på fredagen.
Räddningstjänsten hade släckt och lämnat platsen strax innan klockan 20.45 på fredagskvällen.
Polisen har skrivit en anmälan om mordbrand och ska utreda händelsen. Men enligt polisen är brandorsaken i nuläget okänd och det finns ingen misstänkt.
Nu är han på besök hos sina döttrar i Fjärås
Skratt, kramar och massor med känslor. Här är bilderna från när Aranäsgymnasiet skickade ut sina studenter i viuxenlivet.