Männen blev osams – då hoppade en av dem ner från en balkong. Det slutade med ambulansfärd till sjukhus.
Vid 01.30, natten till söndagen, uppstod ett verbalt bråk i Kungsbacka. En man i 30-årsåldern befann sig på balkongen och började munhuggas med en man i 20-årsåldern nere på marken.
Den 30-årige mannen blev så arg så han hoppade ner från balkongen och det blev bråk med personskador.
Mannen i 30-årsåldern fördes med ambulans till sjukhus med skador som var allvarliga, enligt initiala uppgifter. Mannen i 20-årsåldern fick även han vissa skador.
Båda ska ha anmält varandra för misshandel och mannen i 20-årsåldern greps.
Efter att ha nyktrat till på polisstationen blev han förhörd och på söndagen anhölls han, misstänkt för grov misshandel, skriver Kungsbacka-Posten.
✔ Den infekterade övergången ✔ Profilens oväntade tystnad ✔ Vem han inte vill se som domare
En av de boende: ”Det är så fegt”
"Så trött på att man måste låtsas"
"Vi fick panik"
"Jag gråter i varje föreställning"
Från ett paradis till ett annat. Linn Fröjd Johnsen har landat hemma i Kungsbacka efter inspelningarna av dokusåpan Paradise hotel.







