Räddningstjänsten fick in larm om ett träd som hade fallit över Gamla Särövägen och blockerade i både riktningar. Väl på plats hittades inget träd.
Larmet kom in till räddningstjänsten klockan 10.58 på torsdagen. Det är på Gamla Särövägen, strax efter korsningen mot Kullaviksvägen, som det är blockerat.
– Det är ett träd som fallit över vägen. Vi är på väg dit för att se att det inte blivit några olyckor. Nu är det totalt blockerat, Daniel Svensmark, larm- och ledningoperatör på räddningstjänsten Storgöteborg klockan 11.13.
Klockan 11.45 meddelade räddningstjänsten att de tagit sig till platsen, men inte hittat något träd. Enligt larm- och ledningsoperatören måste någon annan ha tagit hand om trädet innan räddningstjänsten anlände.
Välfärd, broddar och vårdens arbetstid under budgetdebatten
Skratt, kramar och massor med känslor. Här är bilderna från när Aranäsgymnasiet skickade ut sina studenter i viuxenlivet.