BLÅLJUS 2022-03-25 KL. 07:20

Två bilar i trafikolycka

Av Ronny Karlsson

Två bilar var inblandade i en trafikolycka på fredagsmorgonen. Olyckan skapade en hel del köer i morgontrafiken.

Två bilar i trafikolycka
Räddningstjänsten fick rycka ut på en olycka längs Varbergsvägen under fredagsmorgonen. Foto: Arkivbild

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Det var längs Varbergsvägen i höjd med korsningen till Hanhals som olyckan inträffade. En bil hade kört in i sidan på en annan bil och Räddningstjänsten fick rycka ut.
Enligt polisen har ingen person skadats i olyckan, men det skapades en del köer för de personer som åkte längs vägen. Vid 7.20 började trafiken att flyta på igen.
Det finns ingen misstanke om brott i samband med olyckan.

TV-klipp och nyheter

Grannfejden som pågått i över 20 år:
2025-11-15 KL. 09:00
Premium

Grannfejden som pågått i över 20 år: "Dagbokfört mig"

Cilla har blivit anmäld av grannen flera gånger – får själv betala avgift till kommunen

Samordnare ska ha koll på översvämningar
2025-11-15 KL. 14:00
Premium

Samordnare ska ha koll på översvämningar

Snart kan Halland få en klimatanpassningssamordnare igen

Gunnar Strömmer:
NYHETER 2025-11-14 KL. 11:45
Premium

Gunnar Strömmer: "Barnets bästa är utgångspunkten"

Nya verktyg ska hindra barn att rekryteras av gäng

”Ingenting kommer hindra mig från att spela fotboll”
FOTBOLL 2025-11-14 KL. 08:00
Premium

”Ingenting kommer hindra mig från att spela fotboll”

Leia Molund lät inte sjukdomsbeskedet stoppa drömmen

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Sextrakasserier förstörde Emilias drömuppdrag

Sextrakasserier förstörde Emilias drömuppdrag

Det hade varit en dröm sedan hon var barn. Men utlandstjänstgöringen blev en mardröm med sexuella trakasserier och mobbning i hennes närmaste grupp. Nu delar Emilia Åhfelt med sig av sina erfarenheter, bland annat vid föreläsningar inom Försvaret. – I början grät jag på scenen varje gång jag föreläste. Men min livsuppgift är att sprida kunskapen om sextrakasserier och mobbning vidare, säger hon.