En inringade kontaktade polisen efter att ha uppdagat ett inbrott i en bostad. Polisen har spärrat av för en teknisk undersökning.
Det var klockan 10.04 på onsdagen som inbrottet i Fors larmades in till polisen.
– Någon har slagit sönder en ruta på en altandörr och gått in i bostaden och härjat. Det är i nuläget oklar om något är tillgripit, säger Jens Andersson, polisens presstalesperson i region Väst.
En anmälan om stöld genom inbrott har upprättats och polisen har spärrat av platsen för en teknisk undersökning.
– Det verkar dessutom som att det tidigare varit inbrott i några garagelängor i närheten, men det framgår inte när det skedde, säger Jens Andersson.
Ska locka med italiensk mat och events
Stort mörkertal när det gäller hot och våld mot ambulanspersonal
Släpper boken: "Vägen hem till ditt hjärta"
Den tunga säsongen fick nästan drömslutet
"Inte särskilt förvånad över siffrorna"
Nathalie Steffner, 33, hade det många drömmer om. Villa, familj och företag. Utifrån såg livet nästintill perfekt ut, men inuti var det tomt och ångesten var stor. Var det här verkligen så livet skulle bli? Nej, inte för Nathalie. – Det har varit en resa, säger Nathalie som idag är en av Sveriges mest uppskattade mentala coacher.






