Klik venligst
BLÅLJUS 2022-09-03 KL. 14:20

Bil och motorcykel har krockat

Av Johanna Simonsson

Larmet kom till polisen klockan 13.19 på lördagen.

Bil och motorcykel har krockat
En motorcykel och en bil krockade under lördagen. Arkivfoto: Norra Halland

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Det var på Sätilavägen i Fjärås som en motorcyklist och en bilist kolliderade. Motorcyklisten harde ont i ryggen men var vaken och talbar enligt polisen.
Enligt SOS-alarm har minst en person förts till sjukhus i ambulans. Sahlgrenskas presstjänst uppger att de fått in en man i 25-års åldern och att hans tillstånd bedöms vara stabilt.
Polisen meddelade klockan 14.20 att motorcyklisten, en man i 40-års åldern, har förts med ambulans till sjukhus med okänt skadeläge.


Klik venligst
Annas konst blandar humor och allvar
FAMILJ 2026-04-24 KL. 19:00
Premium

Annas konst blandar humor och allvar

"Det måste finnas en balans"

Så blir nya herrallsvenskan
HANDBOLL 2026-04-24 KL. 10:14
Premium

Så blir nya herrallsvenskan

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Premium | NYHETER 2026-04-25 KL. 17:45
Punkbandet GLO gör comeback på LP

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Stödet till avhoppare stärks i nytt samarbete

Stödet till avhoppare stärks i nytt samarbete

Stödet till avhoppare från organiserad brottslighet ska nu stärkas. Länsstyrelsen i Halland och Västra Götaland har inlett ett gemensamt samarbete med polisregion Väst i arbetet. – Inget län och ingen kommun är förskonade från att ha avhoppare, säger Sara Tuvesson, brottsförebyggande samordnare på Länsstyrelsen i Halland.