Läste nyligen i tidningen att kommunen inkasserat 1 968 150 kronor på felparkerade bilar under år 2024. Pengar som skall gå till åtgärder som berör trafik i Kungsbacka. Vore intressant att få veta vilka dessa blivit.
Om man får in så mycket på felparkerade fordon hur mycket får man då inte in på rättparkerade och betalda parkeringar ?
Finns snart inte en plats i kommunen utan att den skall straffas med avgift, tänker på sommaren då det inte finns en kommunal badplats utan avgift.
Har besökt Varberg och Falkenbergs stränder under föregående år, där kan man parkera gratis. Men vår kommun vill tydligen in värna om oss.
Tack för ordet
✔ Förväntningarna ✔ Dyra besöket på Kungsmässan ✔ Dissarna från tidigare coacher
Från ett paradis till ett annat. Linn Fröjd Johnsen har landat hemma i Kungsbacka efter inspelningarna av dokusåpan Paradise hotel.





