LOKALTIPSET 2022-04-29 KL. 16:14

Nu startar Lokaltipset – årets första rad ligger ute

Av Eric Andersson

Nu drar äntligen Norra Hallands klassiker lokaltipset i gång och årets första rad ligger ute.

Nu startar Lokaltipset – årets första rad ligger ute
Nu är Lokaltipset igång. Arkivfoto: John Skoglund

Nu är Norra Hallands klassiker lokaltipset i gång och årets första rad ligger ute. På grund av att tidningen har bytt hemsida blir det i ett annorlunda format än tidigare. Upplägget är detsamma, men tipset lämnas in på en extern webbplats istället för på tidningens webbplats. För att komma till sidan där tipset lämnas in klickar du på bildlänken "Lokaltipset klicka här" under senaste e-tidningen på NH:s hemsida, alternativt klicka på länken i botten av den här artikeln.

Den totala vinnaren får 2 000 kronor och de fem första vinner en helårsprenumeration. Dessutom får omgångens vinnare en silvertvätt hos Kungsbacka Biltvätt & Rekond (värde 159 kronor). Om flera tävlande har samma antal rätt lottas vinnaren.

Raden ska vara inlämnad senast fredag klockan 18.00. Kontakta sporten@norrahalland.se om du har några frågor. Lycka till!

För att lämna in din rad, klicka HÄR!

TV-klipp och nyheter

Sporthelgen i korthet
SPORT 2025-03-17 KL. 09:32
Premium

Sporthelgen i korthet

Nobbade spel högre upp – poängkungen stannar
ISHOCKEY 2025-03-16 KL. 18:22
Premium

Nobbade spel högre upp – poängkungen stannar

Det var inte enda presenten till Hanhalssupportrarna

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Premium | SPORT 2025-03-17 KL. 09:32
Sporthelgen i korthet

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Tristan, 11 år, dog – nu öppnar föräldrarna upp om sorgen

Tristan, 11 år, dog – nu öppnar föräldrarna upp om sorgen

Det fanns bara en sak i huvudet när Mikael och Sofia Schött klev innanför dörrarna. När de öppnas igen och de promenerar ut genom dem så ska de kliva ut ur den här mardrömmen allihopa tillsammans. De vaknade utan sin älskade Tristan. Det var tio år sedan – nu är de redo att berätta sin historia om hur man faktiskt tar sig vidare.