DEBATT 2023-11-05 KL. 14:00

Debatt: Jag saknar reklamen

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Förstår inte varför man får reklam till exempel i Fjärås by, men vi som bor en bit utanför får det inte. Vi borde ju verkligen få det, med tanke på att vi har avsevärt mycket längre till affären än de som till exempel bor i byn.

Någon som vet varför? Om det har med distribution att göra kan man ju alltid skicka ut det med antingen posten eller tidningsbudet som ändå kör här, än så länge kanske man skall tillägga. Så vill ni ha kunder, Maxi, Willys, Coop, Tempo och så vidare så borde ni skicka ut reklam.

Fjäråsbo men ej i byn



Tuff omställning när cancern tog Kristins sångröst
NYHETER 2025-05-08 KL. 21:00
Premium

Tuff omställning när cancern tog Kristins sångröst

Hanhalsbon har skapat en föreläsning om vägen tillbaka

Spelet bakom värvningarna
BANDY 2025-05-08 KL. 14:00
Premium

Spelet bakom värvningarna

✔ Dissen mot rivalen ✔ Sommarbandyskolan ✔ Värvningen de missade

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Premium | NYHETER 2025-05-09 KL. 19:00
Pysselbok ska lära barn om hotad fisk
Premium | KRÖNIKOR 2025-05-09 KL. 13:30
Krönika: Hurra för Europa!

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Kungsbackagäng bärgade tyskt krigsflyg ur isen

Kungsbackagäng bärgade tyskt krigsflyg ur isen

Den 2 maj 1945 insåg tre unga tyska flygare att kriget var förlorat. De hade ingen lust att kapitulera i Norge utan nödlandade på isen på Torne träsk. Planet sjönk senare till botten, men 1986 fick en brokig samling äventyrare för sig att det skulle bärgas. Pensionerade polisen och hembygdsforskaren Sune Börjesson berättar här den spännande historien om hur Kungsbacka blev centrum för expeditionen.