TV-klipp och nyheter
TV-klipp och nyheter
Vi bor i en rik kommun där moderaterna står högst upp i listan på kommunhuset, varför får vi som har psykisk ohälsa inte hjälp? Vårdcentralen har inte dessa kunskaper och att bli inlagd på Piva blir man ju inte bättre av. Jag är så ledsen, arg och besviken.
Visst är det covid-19-tider. Men för guds skull, vi som mår dåligt psykiskt, skall inte vi få någon hjälp av Kungsbacka kommun? Hur tänker politikerna där och chefen för VPM?
Ska locka med italiensk mat och events
Stort mörkertal när det gäller hot och våld mot ambulanspersonal
Släpper boken: "Vägen hem till ditt hjärta"
Den tunga säsongen fick nästan drömslutet
"Inte särskilt förvånad över siffrorna"
Nathalie Steffner, 33, hade det många drömmer om. Villa, familj och företag. Utifrån såg livet nästintill perfekt ut, men inuti var det tomt och ångesten var stor. Var det här verkligen så livet skulle bli? Nej, inte för Nathalie. – Det har varit en resa, säger Nathalie som idag är en av Sveriges mest uppskattade mentala coacher.





