Teknikmagasinet lever kvar på Kungsmässan. Det säger handelskedjans VD Ulrika Göransson till Dagens Handel.
På torsdagen meddelade detaljhandelskedjans vd Ulrika Göransson listan över de 52 butiker som nya Teknikmagasinet tar över.
Enigt Dagens Handel ligger ligger 14 i Stockholmsområdet, 5 i Göteborgsområdet och 2 vardera i Malmö och Linköping. Resten av butikerna är spridda över landet.
Då släpper Lars Karlsson Band nya singeln och exklusiv musikvideo
"Tycker de fångat våran resa ganska bra"
Vattenfall vill samarbeta med Kungsbacka
Dokument: I huvudet på hörnrusaren
Nathalie Steffner, 33, hade det många drömmer om. Villa, familj och företag. Utifrån såg livet nästintill perfekt ut, men inuti var det tomt och ångesten var stor. Var det här verkligen så livet skulle bli? Nej, inte för Nathalie. – Det har varit en resa, säger Nathalie som idag är en av Sveriges mest uppskattade mentala coacher.





