Några ungdomar ska ha sprutat med brandsläckare i parkeringshus Linden under lördagskvällen. Polisen har skrivit en anmälan om skadegörelse.
Vid 22.30-tiden under lördagskvällen larmades polisen till parkeringshus Linden i centrala Kungsbacka.
— Det är ungdomar som uppehåller sig både i och utanför parkeringshuset. Man tror att några av ungdomarna har spurtat med brandsläckare inne i p-huset men det är oklart vem som har gjort det, säger Anders Bernhard, stationsbefäl på Varbergspolisen.
Polisen kom till platsen och har skrivit en anmälan om skadegörelse men det finns i nuläget ingen misstänkt.
Detta går att göra själv
Är det brända människoben man hittat vid huset?
Bubbel vid inflyttning i nya bostadshusen
Skratt, kramar och massor med känslor. Här är bilderna från när Aranäsgymnasiet skickade ut sina studenter i viuxenlivet.