NYHETER 2026-03-07 KL. 09:31

I natt - bråk vid trappuppgång

Av Jenny Segergren

En anmälan om misshandel har upprättats efter att polisen fick larm om stök vid en trappuppgång i Kungsbacka.

I natt - bråk vid trappuppgång
Polis ryckte ut på larm om bråk i Kungsbacka. Arkivfoto: Norra Halland

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Det var strax innan klockan 01 på natten till lördag som polisen fick ett larm om att det är stökigt och flera personer på plats vid en trappuppgång i Kungsbacka.

Enligt polisen var det endast en person som var kvar på platsen när polisen kommer fram och de övriga hade lämnat.

En anmälan om misshandel har upprättats.

I nuläget finns inga misstänkta och enligt polisen finns det heller inga uppgifter om fysiska skador eller ambulansbehov.



TV-klipp och nyheter

2026-03-05 KL. 19:00
Premium

"Går hela tiden runt med vetskapen att barnen ska dö"

Jessica och Niclas berättar om livet med tre svårt sjuka barn

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

350 indragna körkort på ett år – nu tackar polischefen för sig

350 indragna körkort på ett år – nu tackar polischefen för sig

Rekordet är 350 indragna körkort på ett år. Nu tackar trafikpolischefen Hans Qvant för sig och går i pension, men irritationen över hur vi kör bil i Halland lär finnas kvar. – Vi har en förfärlig trafikkultur på E6, säger han.