Det har blivit en hel del ros i tidningen den senaste tiden. Här hittar du alla som har publicerats i tidningen den senaste veckan.
Ett stort fång påskliljor till Mikaela och Samir på Särö vårdcentral, som genom träget arbete fick rensat mitt öra. Tack för att ni inte gav upp!
Ylva Häggström
Ett stort fång rosor till doktor Fernando Ruiz och till var och en i det fina team som så professionellt tog hand om mig, måndagen den 11 mars på operationsavdelningen på Kungsbacka sjukhus. Tack för ert varma bemötande som fick mig att känna trygghet. En extra ros till IVA-sjuksköterskan Pia för att du höll min hand, torkade mina tårar och peppade mig till att hålla ut, i samband med händelsen post-operativt.
Anna Qwinth
Dagens ros till Åsa bibliotek för ett mycket givande och inspirerande författarbesök av Frida Skybäck.
Lisbeth Kårmark
100 röda rosor till den goa och underbara personal som arbetar i hemtjänsten i Fjärås. Ni har varit här hos min make och skött om honom i nästan tre års tid. Han har kunnat bo hemma och fick somna in i sin säng. Ni är alla guld värda. Tusen tack!
Kramar från Elsie
Dagens största ros vill jag ge till hemtjänsten i Åsa. Alla lika trevliga. Nu får jag klara mig själv. Kommer att sakna er.
Katarina
Dagens finaste ros till diabetessköterskan Alexandra Riski på Fjärås vårdcentral! Tack för ditt otroligt fina bemötande och omtanke!
Ulrika
Så mycket förelås hyrorna höjas i Kungsbacka
Satsningar på bland annat stadsbussar och linje till Onsala
Så är läget i lokala lagen inför hösten
Ålder kan vara svårt att relatera till ibland. Men gör man det på rätt sätt så kan man känna sig ung länge. I alla fall så länge som veteranerna i Deep Purple och Rolling Stones inte bara släpper samlingsskivor utan faktiskt mycket bra ny musik.




