Två personbilar har krockat på Onsalavägen. Räddningstjänst och ambulans har varit på platsen och det som återstår är en vält lyktstolpe.
Olyckan inträffade strax efter kl 08 på tisdagsmorgonen på Onsalavägen nära avfarten till E 6:an. Två personbilar har krockat, tio över åtta anlände räddningstjänst och ambulans till platsen.
Skadeläget är oklart, länge var det stopp i trafiken i båda riktningar på Onsalavägen men senare på förmiddagen lättade trafiktrycket. En lyktstolpe vid platsen hade vält, oklart om det var i samband med olyckan, men den ligger kvar.
Så agerar Kungsbackas skolor efter dådet
Nya vd:n Mia Forsäng började sitt nya jobb på plats tionde augusti. Trots det är hon redan full av idéer, men först vill hon lyssna in personalen och ge dem arbetsro.


