Två personbilar har krockat på Onsalavägen. Räddningstjänst och ambulans har varit på platsen och det som återstår är en vält lyktstolpe.
Olyckan inträffade strax efter kl 08 på tisdagsmorgonen på Onsalavägen nära avfarten till E 6:an. Två personbilar har krockat, tio över åtta anlände räddningstjänst och ambulans till platsen.
Skadeläget är oklart, länge var det stopp i trafiken i båda riktningar på Onsalavägen men senare på förmiddagen lättade trafiktrycket. En lyktstolpe vid platsen hade vält, oklart om det var i samband med olyckan, men den ligger kvar.
Inger Edensvärd låter inte sorg och motgångar stoppa henne
Antalet ansökningar om ersättning ökar kraftigt
Stefan Löfmark jobbar för att friluftslivet ska få en plats i staden
Stödet till avhoppare från organiserad brottslighet ska nu stärkas. Länsstyrelsen i Halland och Västra Götaland har inlett ett gemensamt samarbete med polisregion Väst i arbetet. – Inget län och ingen kommun är förskonade från att ha avhoppare, säger Sara Tuvesson, brottsförebyggande samordnare på Länsstyrelsen i Halland.




