NYHETER 2024-11-27 KL. 13:45

Stöld i klädbutik på Kungsmässan

Av Johanna Simonsson

Polisen larmades till Kungsmässan på onsdagsförmiddagen efter att en kvinna stulit från en klädbutik.

Stöld i klädbutik på Kungsmässan
Polisen fick rycka ut till Kungsmässan på onsdagen efter att en kvinna stulit från en klädbutik. Arkivfoto: Norra Halland

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Det var klockan 11.18 som polisen fick samtal om en stöld på Kungsmässan.

– En kvinna i 25-årsåldern hade stulit något för ett värde av 400 kronor från H&M, säger Thomas Fuxborg, polisens presstalesperson i region Väst.

En anmälan om ringa stöld har upprättats.



MMA-cirkusen kom till stan – se bilderna från tävlingen
SPORT 2026-05-30 KL. 19:00
Premium

MMA-cirkusen kom till stan – se bilderna från tävlingen

Kungsbacka MMA har fått nytt prestigeuppdrag

Springfest med knattar
NYHETER 2026-05-30 KL. 15:00
Premium

Springfest med knattar

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Gottskärsbo med och startar ny street food-marknad

Gottskärsbo med och startar ny street food-marknad

I ett gammalt varvsområde i Göteborg växer ett stort street food-område fram – Vassen. Det blir 4 500 kvadratmeter med mat från världens alla hörn, barer och musik. Gottskärsbon Johan Malm är delaktig i Vassen och ska ha ett fisk- och skaldjurskök på plats. – Förhoppningsvis kommer de som bor i kranskommunerna tycka att det här är en destination som man måste besöka, säger Johan Malm.