En pojke i 16-årsåldern ska ha blivit misshandlad av en okänd gärningsperson under natten.
Det var vid 01-tiden under natten till söndagen som en pojke ska ha blivit misshandlad av en okänd gärningsperson i närheten av Kapareskolan i Onsala.
– En okänd gärningsperson har slagit honom i ansiktet. Pojken har svimmat och fallit till marken, säger Per-Alexander Treptow, stationsbefäl i Varberg.
Pojken ska ha fått mindre skador, men inget allvarligre. Han behövde inte föras till sjukhus. Vad som har föranlett misshandeln är i nuläget oklart.
Sanna gör debut – redo för sin första konstrunda
✔ Stödet efter skadan ✔ Pappans bortgång ✔ "Det var inte min sista landskamp"
Strax innan pandemin bröt ut och stängde världen tog familjen ett stort beslut. De bestämde sig för att lämna USA och flytta till Sverige. Nu bor de sedan sex år tillbaka vid havet i Åsa. – Jag är så tacksam för att vi flyttade, säger Emily Bender Petrov.



