Ett antal personbilar var inblandade i en olycka i Fjärås på tisdagseftermiddagen.
Olyckan inträffade på Varbergsvägen strax efter 16. Räddningstjänst och ambulans larmades, men behövde inte åka ut till platsen.
– Det var inget läckage eller så, och ingen var skadad, så de hanterar det själva med bärgare, säger Mats på ledningscentralen, Räddningstjänsten StorGöteborg.
Uppdatering:
– Olyckan ledde till en anmälan om ej iakttagit väjningsplikt. Båda bilarna har bärgats, men inga personskador är inrapporterade, säger Peter Adlersson polisens presstalesperson region väst.
Stefan Löfmark jobbar för att friluftslivet ska få en plats i staden
729 anmälningar till socialtjänsten i fjol
Ska sänka tröskeln för att kontakta socialtjänst
✔ Framgångsfaktorn ✔ Tiden i USA ✔ Framtidsdrömmen
Stödet till avhoppare från organiserad brottslighet ska nu stärkas. Länsstyrelsen i Halland och Västra Götaland har inlett ett gemensamt samarbete med polisregion Väst i arbetet. – Inget län och ingen kommun är förskonade från att ha avhoppare, säger Sara Tuvesson, brottsförebyggande samordnare på Länsstyrelsen i Halland.





