Polisens efterlysning efter ägaren till en hund under tisdagen gav resultat. Hunden är nu tillbaka hos sin ägare.
Det var under tisdagseftermiddagen som polisen i Kungsbacka via Facebook gick ut med att man hade en upphittad hund på stationen.
Efterlysningen delades vidare av många som ville hjälpa till och det gav resultat. Hundens ägare hörde nämligen av sig och nu har hunden kunnat återförenas med sin ägare.
Carina Bergfeldt om:
✔ Nya boken ✔ Talkshowen ✔ Kristallen-priset
Balkongdramat slutade med räddningsinsats
Alice drabbades av hjärntumör och stroke när hon var 1,5 år gammal
✔ Karriärens största stund ✔ Nya yrket ✔ Kärleken till Kungsbacka
När Alice Johansson Brodén var 1,5 år drabbades hon både av en hjärntumör och en stroke. Läkarna gav henne en mörk prognos. I dag, 16 år gammal, driver hon företag där hon säljer egendesignade kepsar och mössor för att samla in pengar till Barncancerfonden. – Jag vill hjälpa forskningen att gå vidare, säger hon.





