100 år - då blir e-tidningen för alla
I dag fyller 100 år och vi firar med fest både på dagen och kvällen. För att du ska kunna läsa om alla fester gör vi e-tidningen tillgänglig för alla i dag och på söndag.
Faktiskt är det så att även dagens e-tidning kan läsas av alla. Vi firar ju bara 100 år en gång och då vill vi att så många som möjligt ska kunna ta del av det hela.
Mellan 11 och 13 i dag blir det fest på innergården vid Norra Halland på Kyrkogatan och där bjuder vi på kaffe och bakelse. På kvällen blir det sedan fest för inbjudna gäster och läsare som vunnit biljett. Den genomförs på Elof Lindälvgymnasiet och där blir det stand up på toppnivå och dessutom final i vår populära tävling om där man kan vinna en elcykel.
I dag får du dessutom en hel tidning extra om jubileet, där vi ger er hela historien och presenterar profiler från de 100 åren.
Vi har också enkäter där Kungsbackaborna får säga vad de tycker om tidningen, och några enkäter presenteras även här.
Här kan du läsa e-tidningen.