Rutinerna fungerade bra under och efter skjutningen på Kungsmässan 6 oktober i fjol. Trots det har säkerheten förbättrats ytterligare sedan dess. Under året har bland annat 1600 nya säkerhetsutbildningar genomförts av butiksanställda och entreprenörer på Kungsmässan.
– Efter det som hände har vi också delat med oss av våra erfarenheter till många andra branschkollegor, säger Jessica Wikestam.
Redan prenumerant? - Logga in |
Bli prenumerant!
Efter kampanjmånaderna är priset 49 kr/mån. Utan bindningstid.
Kampanjer gäller nya prenumeranter och övergår efter avslutad kampanjperiod till ord. pris 99:-/mån NH Digital komplett. Kampanjen gäller nya prenumeranter och övergår efter avslutad kampanjperiod till ord. pris 133:-/mån. Ange dina uppgifter för att skapa ett konto i samband med köp av prenumeration. Jag som ger bort prenumerationen är: |