KULTUR & NÖJE 2022-11-15 KL. 18:00

Villa i barnvänligt område populär på nätet

Av Christina Nordwall

En fastighet i ett barnvänligt område i Vallda hamnade högt på Klicktoppen vecka 44.

Villa i barnvänligt område populär på nätet
INTRESSANT. Huset på Lindbergs lycka i Vallda blev näst mest klickat på Hemnet under vecka 44. Foto: Fastighetsbyrån

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Villan med byggår 1967 har en boyta på 180 kvadratmeter och inrymmer sju rum. Enligt Fastighetsbyrån som förmedlar fastigheten är den ett perfekt boende för en barnfamilj med sällskapsytor på två plan.
Uppvärmningssystemet är bergvärme och fiber finns. Ett dubbelgarage/förråd om cirka 65 kvadratmeter hör till fastigheten och den 1 675 kvadratmeter stora tomten gränsar till blandskog.
Från fastigheten på Lindbergs lycka i Vallda är det gångavstånd till skola, förskola och kommunikationer.
Utgångspriset är 4 950 000 kronor.


Kök med öppen planlösning.



En del av uteplatsen med närhet till skogen.


Krönika: Den oheliga alliansen
KRÖNIKOR 2026-11-02 KL. 10:00
Premium

Krönika: Den oheliga alliansen

Uppgifter: Gängledare tvingade krögare att sparka dörrvakt
NYHETER 2026-11-01 KL. 16:49

Uppgifter: Gängledare tvingade krögare att sparka dörrvakt

✔ Kriminellt gäng försöker etablera sig ✔ Kungsbackapolisen inleder insats ✔ "Skrämt slag på vakter och krögare"

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Premium | BANDY 2026-11-02 KL. 17:30
Lutar åt comeback för profilen
Premium | SPORT 2026-11-02 KL. 11:09
Sporthelgen i korthet
Premium | KRÖNIKOR 2026-11-02 KL. 10:00
Krönika: Den oheliga alliansen

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Linn tog plats framför kamerorna i dokusåpan

Linn tog plats framför kamerorna i dokusåpan

Från ett paradis till ett annat. Linn Fröjd Johnsen har landat hemma i Kungsbacka efter inspelningarna av dokusåpan Paradise hotel.