KULTUR & NÖJE 2022-08-07 KL. 12:00

Onsalavilla i topp

Av Christina Nordwall

En fastighet på en barnvänlig återvändsgata i Presse blev mest klickad under vecka 30.

Onsalavilla i topp
KLICKAD. Huset på Övre Tångvägen i Onsala hamnade på Klicktoppen vecka 30. Foto: Svensk fastighetsförmedling

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Fastigheten på Övre Tångvägen som förmedlas av Svensk fastighetsförmedling är ursprungligen byggt 1975 men blev totalrenoverat och tillbyggt år -98.
Enligt mäklaren har villan en välplanerad planlösning om 6 rum och kök fördelat på två plan. Boytan är på 100 kvadratmeter med en biyta på 100 kvadratmeter. På entréplan finns kök, vardagsrum med braskamin, tre sovrum, klädkammare och badrum med dusch. Källarplanet har ett allrum med kakelugn, stort sovrum, kontor, tvättstuga, matförråd och badrum med dusch och bastu.

Attefallshus
Tomten som 1037 kvadratmeter är omringad av en stenmur, det finns stora gräsytor och en härlig altan samt flera uteplatser. På tomten finns också ett attefallshus med golvvärme. Uppfarten har plats för flera bilar och det finns ett garage med förråd.
Utgångspriset är 6700 000 kronor.


Det finns flera uteplatser på tomten.



Attefallshus med golvvärme finns på tomten.


LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Premium | FOTBOLL 2026-08-10 KL. 15:30
18-åringens osannolika drömdebut
Premium | NYHETER 2026-08-10 KL. 12:00
Glädjebeskedet: Sommarvärmen tillbaka

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Möt Kungsbackas egen meteorolog – 35 år på SMHI

Möt Kungsbackas egen meteorolog – 35 år på SMHI

Kanske har du hört honom i P4 när han varnar för storm och oväder. Eller så har du läst när han berättar om helgens väder i NH. Med 35 år på SMHI är Kungsbackabon en av Sveriges mest erfarna meteorologer. – Det mest intressanta är när det blir väldigt markanta väderskiften som går väldigt snabbt. När man lyckas förutsäga det så gör man verkligen skillnad som meteorolog, säger Torbjörn Simann.