KULTUR & NÖJE 2022-08-07 KL. 12:00

Onsalavilla i topp

Av Christina Nordwall

En fastighet på en barnvänlig återvändsgata i Presse blev mest klickad under vecka 30.

Onsalavilla i topp
KLICKAD. Huset på Övre Tångvägen i Onsala hamnade på Klicktoppen vecka 30. Foto: Svensk fastighetsförmedling

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Fastigheten på Övre Tångvägen som förmedlas av Svensk fastighetsförmedling är ursprungligen byggt 1975 men blev totalrenoverat och tillbyggt år -98.
Enligt mäklaren har villan en välplanerad planlösning om 6 rum och kök fördelat på två plan. Boytan är på 100 kvadratmeter med en biyta på 100 kvadratmeter. På entréplan finns kök, vardagsrum med braskamin, tre sovrum, klädkammare och badrum med dusch. Källarplanet har ett allrum med kakelugn, stort sovrum, kontor, tvättstuga, matförråd och badrum med dusch och bastu.

Attefallshus
Tomten som 1037 kvadratmeter är omringad av en stenmur, det finns stora gräsytor och en härlig altan samt flera uteplatser. På tomten finns också ett attefallshus med golvvärme. Uppfarten har plats för flera bilar och det finns ett garage med förråd.
Utgångspriset är 6700 000 kronor.


Det finns flera uteplatser på tomten.



Attefallshus med golvvärme finns på tomten.


LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE I KULTUR & NÖJE

Fler nyheter

MEST LÄSTA KULTUR & NÖJE

Fler nyheter

Hanna förlorade sin bror i en olycka som nioåring
KULTUR & NÖJE 2026-04-05 KL. 11:00
Premium

Hanna förlorade sin bror i en olycka som nioåring

Sov i bilen när tragedin inträffade: "Vaknade till något helt annat"

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

"Om man fortfarande är trasig är det svårt att läka andra"

Hon vet hur det känns att gå sönder och vad som krävs för att bli hel igen. Idag arbetar Marie Heydecke med samtal och personlig utveckling, och arrangerar snart en egen mässa i Älvsåkersgården för andra gången.