KULTUR & NÖJE 2022-12-27 KL. 13:30

Naturnära villa mest uppmärksammad

Av Johanna Simonsson

En femrumsvillan på 153 kvadratmeter i Annebergs- Älvsåker blev mest klickade på på Hemnet under vecka 51.

Naturnära villa mest uppmärksammad
I TOPP. Villan i Annebergs- Älvsåker blev mest klickade på på hemnet under vecka 51. Foto: Bjurfors

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Innanför entrén möter grått kakel trägolv. Bredvid garderoberna skymtas en vit trappa som leder upp till övervåningen.
I en öppen planlösning möts matsal, kök och vardagsrum i ett rum med högt i tak och ljusa väggar. Stora fönster på flera sidor ger ett generöst ljusinsläpp. Mellan vardagsrummet och matsalen är en täljstenskaminen placerad.


Vardagsrum. I taket finns spotlights och genom glasdörrarna når du altanen.


Från vardagsrummet nås altanen som löper längst med huset och som har utsikt över ängar och skog.
Från altanen kan du nå det stora sovrummet som har ett eget badrum med bastu. Övervåningen rymmer ytterligare två mindre sovrum och ett extra badrum med massagebadkar.
Huset är från år 1947 och byggdes om år 1990. En tillbyggnad gjordes även år 2019. Fastigheten har även en tomtarea på 1 252 kvadratmeter.
Villan förmedlas av Bjurfors och har ett utgångspriset på 4 795 000 kronor.


Sovrum. Från sovrummet nås både altan och eget badrum.


TV-klipp och nyheter

Kommunalrådet:
2026-01-19 KL. 11:45
Premium

Kommunalrådet: "Kvitton ska redovisas korrekt"

Kritisk till Storckenfeldts agerande

Doktorn kommer hem till dig – när AI har bestämt det
NYHETER 2026-01-18 KL. 09:00
Premium

Doktorn kommer hem till dig – när AI har bestämt det

Maleviksbon Fabian Ruben storsatsar med växande vårdcentralskedja

Blandad vår med mycket musik på teatern
KULTUR & NÖJE 2026-01-17 KL. 15:00

Blandad vår med mycket musik på teatern

Gott om kända artister till Kungsbacka

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

Anton testar – så är det att vara brandman

Anton testar – så är det att vara brandman

I serien "Anton testar" provar jag, Anton, på olika roliga saker som jag inte kan eller har gjort innan. Testerna dokumenteras genom text, video och bilder. Tidigare har jag testat på att vara pizzabagare. Denna gången testar jag ett helt annat yrke – nämligen brandman. Hur det gick för mig kan ni se och läsa om här nedanför.