KULTUR & NÖJE 2022-05-03 KL. 21:00

Hus med stora ägor mest klickat

Av Christina Nordwall

Ett hus på Ängåsvägen i Vallda hamnade på Klicktoppen vecka 16. Huset som förmedlas av Gunilla Håkanssons fastighetsbyrå AB har en boyta på 97 kvadratmeter och är byggt 1901.

Hus med stora ägor mest klickat
I TOPP. Huset på Ängåsvägen i Lerkil blev mest klickat vecka 16. Foto: gunilla Håkanssons fastighetsbyrå AB

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Huset är en enplansvilla med delvis inredd vind och består av fyra rum. Köket har enligt mäklarens beskrivning ny köksinredning , induktionshäll, fläkt, kyl, frys och diskmaskin. Det finns gasspis och vedspis.
På altandäcket finns en utomhuspool som dock för närvarande inte är i bruk.
Tomten är på 2,9 hektar med goda odlingsmöjligheter.
Fastigheten har kommunalt vatten och avlopp samt fiber. Förhandsbesked finns för byggnad av maskinhall om 1000 kvm.
Utgångspriset är 8 900 000 kronor.


Tomten består av 2,9 hektar.



Köket har ny inredning.





Översättaren bakom nobelvinnare och klassiker
2026-03-31 KL. 20:15
Premium

Översättaren bakom nobelvinnare och klassiker

Har översatt 60 böcker – nu väntar största projektet

Efter protesterna – ny lokal föreslås för pensionärer
NYHETER 2026-03-31 KL. 07:10
Premium

Efter protesterna – ny lokal föreslås för pensionärer

Färdigt förslag ska vara klart om några veckor

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

"Om man fortfarande är trasig är det svårt att läka andra"

Hon vet hur det känns att gå sönder och vad som krävs för att bli hel igen. Idag arbetar Marie Heydecke med samtal och personlig utveckling, och arrangerar snart en egen mässa i Älvsåkersgården för andra gången.