Klik venligst
KULTUR & NÖJE 2022-05-03 KL. 21:00

Hus med stora ägor mest klickat

Av Christina Nordwall

Ett hus på Ängåsvägen i Vallda hamnade på Klicktoppen vecka 16. Huset som förmedlas av Gunilla Håkanssons fastighetsbyrå AB har en boyta på 97 kvadratmeter och är byggt 1901.

Hus med stora ägor mest klickat
I TOPP. Huset på Ängåsvägen i Lerkil blev mest klickat vecka 16. Foto: gunilla Håkanssons fastighetsbyrå AB

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

Huset är en enplansvilla med delvis inredd vind och består av fyra rum. Köket har enligt mäklarens beskrivning ny köksinredning , induktionshäll, fläkt, kyl, frys och diskmaskin. Det finns gasspis och vedspis.
På altandäcket finns en utomhuspool som dock för närvarande inte är i bruk.
Tomten är på 2,9 hektar med goda odlingsmöjligheter.
Fastigheten har kommunalt vatten och avlopp samt fiber. Förhandsbesked finns för byggnad av maskinhall om 1000 kvm.
Utgångspriset är 8 900 000 kronor.


Tomten består av 2,9 hektar.



Köket har ny inredning.





Klik venligst

TV-klipp och nyheter

Utmaningen: 31-åringen lever som hemlös i en vecka
2026-09-10 KL. 18:45
Premium

Utmaningen: 31-åringen lever som hemlös i en vecka

✔ Sovförsöket under en lastbil ✔ Den hemliga guldcontainern ✔ Kritiken mot hundägare

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

"Vi visste inte om hon skulle överleva"

När Alice Johansson Brodén var 1,5 år drabbades hon både av en hjärntumör och en stroke. Läkarna gav henne en mörk prognos. I dag, 16 år gammal, driver hon företag där hon säljer egendesignade kepsar och mössor för att samla in pengar till Barncancerfonden. – Jag vill hjälpa forskningen att gå vidare, säger hon.