Klik venligst
KULTUR & NÖJE 2022-06-09 KL. 21:00

Carl Hedin sommarpratar

Av Christina Wagner

Han är ridsportens ansikte utåt på sociala medier och en välkänd hästprofil som bor i Särö. Den 1 augusti är det dags att sommarprata i P1.

Carl Hedin sommarpratar
Foto: Henrik Brunnsgård/ Pixabay

TV-klipp och nyheter

TV-klipp och nyheter

I intervjuer har Carl Hedin pratat om hur han blev mobbad som barn och hur det kom sig att han satsade på hästar och dressyr. Det finns säkert stor chans att han nämner det i sommarpratet, eller berättar om sina framgångar som dressyrryttare och beridare. Inför sommarpratet säger 30-årige Carl Hedin själv att han vill bidra till att ridsporten ska få ännu större rum och att fler som håller på kan få följa sin dröm.
Den 1 augusti är det dags för Carl Hedins sommarprat.

Klik venligst
William och sambon blev utelåsta – av valpen Fenris
NYHETER 2026-09-08 KL. 06:45
Premium

William och sambon blev utelåsta – av valpen Fenris

Balkongdramat slutade med räddningsinsats

NYHETER 2026-09-07 KL. 20:00
Premium

"Vi visste inte om hon skulle överleva"

Alice drabbades av hjärntumör och stroke när hon var 1,5 år gammal

Stjärnan la av utan att någon märkte det
SPORT 2026-09-07 KL. 18:00
Premium

Stjärnan la av utan att någon märkte det

✔ Karriärens största stund ✔ Nya yrket ✔ Kärleken till Kungsbacka

LÄS SENASTE E-TIDNINGEN


Fler E-tidningar

SENASTE NYTT

Premium | KULTUR & NÖJE 2026-09-08 KL. 20:00
Stor intervju med tv-stjärnan

Fler nyheter

DÖDSANNONSER

"Vi visste inte om hon skulle överleva"

När Alice Johansson Brodén var 1,5 år drabbades hon både av en hjärntumör och en stroke. Läkarna gav henne en mörk prognos. I dag, 16 år gammal, driver hon företag där hon säljer egendesignade kepsar och mössor för att samla in pengar till Barncancerfonden. – Jag vill hjälpa forskningen att gå vidare, säger hon.